
Щоб не підвищувати тарифи для населення, варто використовувати власний видобутий український газ, який є у газосховищах.
Про це йшлося під час засідання третьої позачергової сесії Волинської обласної ради, 14 січня.
Нагадаємо, депутати прийняли звернення до Президента та Уряду з вимогою не допустити підвищення тарифів. Окрім засудження дій влади, зверненням пропонується і варіант вирішення проблеми. Ним мав би стати вітчизняний газ.
«На сьогодні Українська держава володіє достатнім потенціалом щодо повного забезпечення себе газом власного видобутку, який необхідно направити цілеспрямовано за ціною видобутку на потреби населення», – йдеться у документі.
Як додала своєю чергою присутня на засіданні сесії народна депутатка Ірина Констанкевич, в українських газосховищах вдосталь власного блакитного палива.
«Ми не приймаємо такі дії Уряду, а пропонуємо ввести річний мораторій на підняття цін і встановити економічно обґрунтовані тарифи з врахуванням збитків. Ми вважаємо, що в країни є резерви: у газосховищах є понад 20 мільярдів кубометрів дешевого газу», – заявила вона.
Про те, що власний газ – це варіант виходу з ситуації зазначили і депутати обласної ради. Зокрема, депутат Андрій Козюра зазначив: при річному використанні українців 26 мільярдів кубометрів газу, палива, закачаного в газосховища влітку – більш ніж достатньо, з врахуванням залишків минулого опалювального сезону. Однак нічого не зміниться, якщо НАК «Нафтогаз України» матиме монопольне становище на ринку.
«Газ українського видобутку, закачаний в літні місяці треба спрямувати на потреби населення. У січні з доставкою газ коштуватиме більше 11 гривень за кубометр. А вартість вітчизняного газу не більше 3 гривень за 1 куб. Чому тоді ціна 11 гривень? Ця ситуація буде до того часу, поки НАК «Нафтогаз України» матиме монопольне право на придбання газу від «Укргазвидобування» і далі виставлятиме на аукціон за завищеною ціною», – вважає депутат.
Його колега Віктор Олійник теж вважає, що газ власного видобутку треба спрямувати на потреби населення і це здешевить тарифи.
«Вчора Кабмін прийняв постанову про знижку 30% на газ, по 6,99 грн. Це «фількіна грамота», бо цей крок відгукнеться через кілька місяців. Адже у нас діє закон про ринок природнього газу, де чітко напис ано, що держава не може регулювати ручним способом ціну на газ. Іншого способу як використати газ власного виробництва в нас немає, бо потім буде наступне: через декілька місяців якісь газові компанії звернуться в суд і ця постанова буде скасована і все одно доведеться заплатити. Така історія була в 2015 році, коли уряд Яценюка запровадив пільги для жителів в багатоквартирних будинках, а через півроку компанії Фірташа подали в суд і люди були змушені заплатити», – пояснив він.
До слова, газопостачальна компанія «Нафтогаз України» заявила, що готова забезпечити природним газом побутових споживачів за регульованою ціною 6,99 грн за куб. м до завершення карантину або опалювального сезону. Проте експерти зазначають, що компанія приховує собівартість видобутку природного газу дочірньою компанією АТ «Укргазвидобування».
Нагадаємо, лідер партії «ЗА Майбутнє», нардеп від Луцька Ігор Палиця заявив, що депутати вимагають введення мораторію на підвищення комунальних тарифів до кінця року.
«Ми вже підготували відповідний законопроєкт та незабаром зареєструємо його у Верховній Раді. Але для того, щоб парламент не «поховав» цю ініціативу, своє слово мають сказати громади. Рішення про проведення позачергової сесії вже ухвалили Волинська, Хмельницька та Полтавська обласні ради, які запланували скликання 14, 15 та 21 січня відповідно. Найближчим часом аналогічні рішення затвердять Київська, Запорізька, Черкаська, Житомирська, Рівненська, Тернопільська, Чернігівська та Львівська обласні ради. Очікуємо, що й інші регіони приєднаються до нашої ініціативи. Щоб досягти результатів, треба робити реальні кроки», – заявив народний депутат.Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Повідомити
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Реклама Loading…